BRANDWEIGHT

BrandWeight ile "Müşterinin Zihninde Savaşı Nasıl Kazanırsınız?"

Pazarlama bölümü olarak bir "kaptan köşküne" ihtiyaç duydunuz mu?

Risk ve fırsatlar konusunda ufku görebileceğiniz, hangi yöne dümen kırmak gerektiği konusunda pusulaya bakabildiğiniz, geriye baktığınız kadar ileriyi de görebildiğiniz bir “yönetim merkezine” sahip olmak ister miydiniz?

BrandWeight karar destek sistemi ile pazarlama bölümü "stratejik bilgi merkezine" kavuşuyor.

BrandWeight ile pazarlama yöneticileri fırsat ve risk uyarıları alabileceği, kararlarının sonuçlarını test edebileceği, hangi pazarlama mesajının kimin üzerinde ne etkisi olduğunu görebileceği ve buna göre strateji seçiminde bulunabileceği “benzersiz” bir karar destek hizmetine sahip oluyor.

"Zihindeki Hızdan Pazardaki Paya"

BrandWeight karar destek sistemi mevcut yaptırdığınız algı araştırmalarına ya da tracking çalışmasına ekleyebileceğiniz 7-8 dk’lık özel bir soru seti ile bilgi toplar.

Soru setinin özelliği sadece yanıtları değil yanıt hızlarını da kayıt altına almasıdır. Bu sayede beyan edilen cevaplar kadar kişinin verdiği cevaptan ne kadar emin olduğuna dair de skor elde ederiz. Yavaşlayan cevaplar kişinin eminlik derecesinde düşüşe işaret eder. Şu ana kadar 2300 kişide yaptığımız testlerden ortaya çıkan sonuç her bir birey için aynıydı: zihinde yavaşlayan marka, pazar payında da, satın alma davranışında da geriye düşüyor.

BrandWeight

BrandWeight mevcut araştırma yapınızı bozmadan, karar destek sistemini çalıştıracak bilgileri zahmetsize toplayıp, el değmeden analiz sistemine yükler. Analiz sadece beyanlardan ibaret değildir, sistem markaları cevap hızlarına görede değerlendirir.

"Fırsat ve Riski öngörebilmek: Ufku taramak"

BrandWeight verilerin yüklenmesiyle birlikte otomatik olarak risk ve fırsat analizleri yapmaya başlar.

BrandWeight (BW) fırsat analizi rakiplerin hangi unsurlarda gerilerlerse müşteri kaybedeceklerini bulur. Bu noktalarda markanızın güçlenmesinin ya da farklılaşmasının getireceği müşteri sayısını hesaplayıp, fırsat uyarısında bulunabilir.

BW risk analizi kırılma noktalarını belirler. Kırılma noktası “zihindeki yarışı” kaybettiğiniz andır. Bu noktalara yaklaşmadan aksiyon almak riski gerçekleşmeden bertaraf eder. BW risk noktalarına yaklaşıp yaklaşmadığınızı tüketici verilerini kullanarak hesaplayabilir ve önceden sizi harekete geçmeniz için uyarır.

"Geçmişi ve geleceği Birleştirmek"

BrandWeight platformunda satış sonuçlarınızı, kampanya takviminizi, Nielsen dağıtım ve pazar payı verilerinizi tüketici algı verileriyle birleştirebilir, pazarlama resmini bir bütün olarak görebilirsiniz.

Bu bilgilere ek olarak risk ve fırsatlara ilişkin uyarılarıda aynı resmin içinde görebilir, geçmiş ve geleceği tek bir bütün haline getirebilirsiniz.

Ayrıca BrandWeight platformunda mesaj seçimlerine dair testler yapmakta mümkün. Seçtiğiniz bir müşteri segmentine hangi mesajı vermenin en çok pozitif tepki yaratacağını sistem sizin için test edip, sonucu rapor olarak verebilir.

"Zahmetsiz, hızlı, kolay"

BrandWeight sisteminin size sağladığı çıktıların tamamı bir hizmet olarak veriliyor. Tüm sistem raporları analistlerce hazırlanıp, önünüze hazır getiriliyor. Pazarlama bölümü istediği sıklıkta düzenli olarak BrandWeight raporlarına sahip olabiliyor. Bundan sonrası ise artık Pazarlama Yöneticisinin kararları ile şekilleniyor.

BrandWeight ile pazarlamanın kaptanı ufku görebiliyor, pusulasına bakabiliyor, geride kalanla ileride bekleyeni aynı anda fark edebiliyor.