ONLINE GÜNLÜK

Evde, işte, hareket halindeyken “bir tıkla” günlük tutulan araştırmalar için en ideal yöntemdir. Çeşitli görevler vermek, ürün kullanım ve satın alma davranışlarını yakından takip edip bireysel etnografik çalışmalarda etkinlik sağlar. Deşifre edilen videolar daha sonra konvansiyonel günlük kütüphanesinden VTR’ler halinde raporlanır.

Online Günlük

Tüketiciler Bir Tık Uzağınızda


Gerçek tüketici deneyimine ulaşarak, “niçin “ ve “nasıl” sorularının yanıtını bulmaya yardımcı olur. Arada aracı olmadığından tüketiciler kendi hayatlarını, ürün kullanım alışkanlıklarını, deneyimlerini ve satın alma davranışlarını kendi cümleleriyle markalara o anda aktarır. Bu yöntem sayesinde tüketicilerin belli ürünleri kullanırken yaşadıkları deneyimleri, izledikleri tv programları hakkındaki yorumları, yaptıkları alışverişler sırasındaki tecrübeleri anlık olarak talep etme fırsatı yakalanır.

Markalar, tüketicilerin kendi markalarıyla ilgili gerçek düşüncelerini kısa zamanda aksiyona yönelik stratejilere dönüştürebilir. Tüketici hikayelerinin video ve fotoğraf yardımıyla zenginleştirilmesi online günlük platformunun öne çıkan faydalarındandır.